Aile Birleşimi Vizesi | Advantage Solicitors

HEAD OFFICE  252 GREEN LANES, LONDON, N13 5TU

  Appointment

Aile Birleşimi Vizesi

AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

 

 

Eğer İngiltere dışında yaşıyorsanız ve İngiltere’de yaşayan eşiniz, nişanlınız, çocuğunuz, ebeveyniniz varsa, aile vizesine başvurabilirsiniz.
Aile Vizesine başvurmanın belirli yolları ve kuralları vardır.

• Eş Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi kapsamında eşler, İngiltere’de 2,5 yıla kadar oturum alma ve yaşama hakkına sahiptir. Bu sürenin sonunda, Birleşik Krallık’ta toplam 2.5 yıl kalmanızı sağlayacak olan uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvuruda bulunabilmeniz için hem sizin hem de eşinizin yasada belirtilen koşulları karşılaması gerekir. Öncelikle hem sizin hem de eşinizin 18 yaş ve üzeri olması gerekmektedir. Evlilik birliğinizin kanıtlanmasi gerekir Eşinizin ayrıca: İngiliz veya İrlanda vatandaşı olması, veya Birleşik Krallık’a yerleşmiş olması; örneğin süresiz kalma iznine, yerleşik statüye veya daimi ikamet belgesine sahip olması gerekir. Veya AB vatandaşı olmak ve önceden yerleşmiş statüye sahip olmak,

Ayrıca, eğer Ankara Antlaşması ile oturum hakkını aldıysanız, bunu doğrulamanız gerekir. Başvurunuzun ardından siz ve eşinizin İngiltere’de kalıcı olarak birlikte yaşama niyetinde olmanız gerekir.

İngiltere’de tanınmış bir medeni birliktelik veya evlilik içinde olduğunuzu kanıtlayabilmeniz gerekir. Ayrıca, a1 düzeyde İngilizce bilgisine sahip olduğunuzu ve hem kendinizi hem de bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri maddi olarak destekleyebildiğinizi kanıtlamanız gerekecektir.

• Nişanlı Vizesi

Nişanlı olarak başvuruda bulunduğunuz durumlarda, eğer daha önce evlilik yaşadıysanız, eski birlikteliklerinizin sona erdiğini kanıtlamanız gerekir. Ayrıca İngiltere’ye geldikten sonraki 6 ay içinde evlenmeyi planladığınızı da kanıtlamanız gerekir. Nişanlılığınız süresince İngiltere’de çalışma hakkınız bulunmaz.

Advantage Solicitors olarak biz, İngiltere’deki hukuksal sorunlarınıza en hızlı çözüm sunan, avukatlardan oluşan bir ekibiz. Bizimle +44 7903 567982 numaramızdan Whatsapp’tan iletişime geçebilirsiniz veya enquiries@advantagesolicitors.com adresimize e-mail gönderebilirsiniz.